گرم ایران

پرونده احمدی‌نژاد روی میز هیئت قضایی

دوشنبه 15 دی 1393 ساعت 23:1
  • اخبار و اطلاعیه ها--گرم ایران
  • بازدید : 1773
سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت: هیئت قضایی در حال بررسی پرونده رئیس‌جمهور سابق است و تحقیقات هم چنان ادامه دارد.

آخرین وضعیت پرونده رئیس‌جمهور سابق

 

 

محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت پرونده رئیس‌جمهور سابق اظهارداشت: تحقیقات مقدماتی بر روی این پرونده همچنان ادامه دارد و هنوز نتیجه نهایی حاصل نشده است.
 

وی تصریح کرد: در حال حاضر هیئت قضایی در حال بررسی پرونده احمدی‌نژاد است.
 

گفتنی است؛ 7 خردادماه سال 92 بود که خبر احضار محمود احمدی‌نژاد به دادگاه کیفری در رسانه‌ها منتشر شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اولین سایت خبری بود که خبر احضار رئیس جمهور سابق را بر روی خروجی خود قرار داد و دلیل این احضار را شکایت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس عنوان کرد.

 

 

دفاتر 17 شبکه ماهواره اي اختلاف افکن تعطيل شد

 

معاون اطلاعات داخلي وزارت اطلاعات از تعطيلي دفاتر 17 شبکه ماهواره اي به جرم ايجادتفرقه در کشور خبر داد و گفت : دشمنان به اسم شيعه اين شبکه ماهواره اي را ايجاد کردند که دفاتر آن ها در داخل کشور توسط نظام جمهوري اسلامي تعطيل شده است.

به گزارش فارس، پورفلاح که در همايش آيين برادري در شهرستان بم سخن مي گفت با بيان اينکه دشمن از رويکرد سخت افزارانه در دنياي کنوني به جايي نرسيد، خاطر نشان کرد : ممکن است در قم و به اسم مرجعيت فتواهايي صادر شود اما آنچه براي ما ملاک است، بيانات رهبري است که اختلاف بين شيعه و سني را حرام اعلام کردند.

موضوع شبکه هاي ماهواره اي تفرقه ساز که در ماه هاي اخير مورد توجه عمومي قرار گرفته در تابستان امسال نيز خبر ساز شد و روابط عمومي وزارت اطلاعات در اطلاعيه‌اي اعلام کرد؛ با اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج ) دفاتر توليد تعدادي از شبکه هاي ماهواره‌اي که در چهار استان کشور به طور مخفيانه و غير قانوني در راستاي ايجاد اختلافات مذهبي وتشديد تفرقه در جهان اسلام و تخريب وجهه تشيع فعاليت مي کردند، شناسايي گرديده و با حکم قضايي تعطيل وعوامل آن‌ها بازداشت شدند. در اين اطلاعيه تصريح شده برخي از اين شبکه هاي ماهواره اي که مرکز پخش آن‌ها در انگليس و آمريکاست توسط اين دفاتر و عوامل آن در استان هاي قم ، اصفهان ، تهران و خراسان رضوي به پشتيباني از برنامه هاي اختلاف افکنانه در جهان اسلام مبادرت مي کردند. بر اساس اين گزارش، اين شبکه ها در راستاي اهداف برخي سرويس هاي اطلاعاتي بيگانه و تأمين اهداف استکبار جهاني فعاليت کرده و درجهت مخدوش نمودن وحدت و مصالح جهان اسلام در پوشش برنامه هاي مذهبي و شعائر اسلامي فعاليت مي کردند. اين اطلاعيه در پايان مي افزايد: اختلاف افکني بين پيروان مذاهب اسلامي از طريق توهين و افترا به مقدسات آن‌ها ، اهانت به علماي جهان اسلام ، اعلام هفته برائت در مقابل هفته وحدت ، تبليغ وترويج سبک هاي غلط ، خرافي وخشن عزاداري ، محور و رويکرد اصلي برنامه هاي توليدي اين دفاتر بوده است. به نظر مي رسد اين 17 دفتري که معاون اطلاعات داخلي وزارت از تعطيلي آن‌ها خبر داده در راستاي همين اطلاعيه باشد.

موضوع کنترل شبکه هاي ماهواره اي مذهبي ابتداي سال نيز خبر ساز شده بود و استاندار قم از پيام سيد حسن نصرا... به وي براي کنترل برخي شبکه هاي ماهواره اي که از قم تغذيه مي شوند خبر داده بود.

چند ماه قبل خبر گزاري فارس در گزارشي به بررسي اين گونه سايت ها و شبکه هاي ماهواره اي پرداخته و مي نويسد : بنابر اطلاعات موجود بر روي ماهواره ها 11 شبکه شيعي مختلف به زبان فارسي در حال فعاليت است و در کنار آن‌ها شبکه هاي مختلف عربي و انگليسي نيز فعاليت مي کنند که در اين ميان شبکه هاي عرب زبان آن‌ها بيشتر از ديگر شبکه هاست.در اين ميان برخي از اين شبکه ها از قم تغذيه و توليد برنامه دارند که موجب نگراني بسياري از جمله سيدحسن نصرا... شده است که بر اساس اطلاعات به دست آمده از جمله آن‌ها شبکه امام حسين(ع)  به سه زبان فارسي، عربي و انگليسي است که مرکزيت آن در کربلاست اما برنامه سازي هايي نيز در واشنگتن و قم دارد چه اينکه پيشتر رئيس دفتر اين شبکه در قم به دليل ترويج قمه زني براي مدتي بازداشت شد.اين شبکه يکي از مهمترين شبکه هايي است که توسط «موسسه فرهنگي رسول اکرم(ص)» از قم به روي آنتن مي رود.

شبکه امام حسين(ع) در يکي از مهمترين اقدامات خود سال گذشته  هفته برائت را به مناسبت عيد خرافي موسوم به عيدالزهرا از نهم ربيع الاول لغايت 19 ربيع الاول تبليغ کرد؛ دهه اي که تماما همزمان با «هفته وحدت» تاسيس شد تا لعن بزرگان و نمادهاي اهل سنت را جايگزين تلاش براي وحدت زير سايه نام مبارک حضرت محمد(ص) کند. شبکه ديگري که از قم تغذيه فکري مي شود شبکه  سلام  است که دو شبکه مجزا به اين نام وجود دارد و عليرغم آنکه اين شبکه در کاليفرنيا به ثبت رسيده است در مشهد و اصفهان داراي دفاتر رسمي است. ديگر شبکه از اين زنجيره شبکه ها، شبکه «اباالفضل العباس» است که عليرغم اينکه مرکزيت آن معلوم نيست اما در سايت اين شبکه به صراحت به داشتن دفاتري در مشهد، قم، اصفهان و تهران اشاره شده است و اکثر راه هاي ارتباطي اين شبکه در فضاهاي مجازي موبايلي اعم از واتس آپ، وايبر و ... با کد 0098 متعلق به ايران معرفي شده است.

فارس در ادامه گزارش خود مي افزايد:شبکه ديگر در اين زمينه «شبکه مدرسه جهاني امام صادق(ع)» است که در سايت رسمي آن به صورت رسمي از قم به عنوان دفتر مرکزي ياد شده است و در اساسنامه آن اين شبکه که در آن دروس حوزوي ارائه مي شود زير نظر و حمايت شبکه جهاني امام حسين(ع) که پيشتر درباره آن سخن گفته شد معرفي شده است چه اينکه در اساسنامه آن آمده است: اين مدرسه در ربيع الثاني سال 1431 توسط شبکه جهاني امام حسين «عليه السلام» پيشنهاد شد ...بنابر اين گزارش اين در حالي است که بر اساس اطلاعات موجود شبکه هاي بقيع و «مرجعيت» به زبان فارسي و همچنين شبکه هاي الانوار 1 و 2 به زبان عربي داراي دفاتري در قم هستند که همه اين شبکه ها که نام آن‌ها برده شد توسط «موسسه فرهنگي رسول اکرم(ص)» وابسته به يکي از مراجع ساکن قم هدايت مي شود.اين گزارش مي افزايد : حضور اين شبکه ها در ايران و در قم که اکثر آن‌ها در خارج از ايران و چه بسا در آمريکا و انگلستان ثبت شده اند در حالي است که چندي پيش مقام معظم رهبري از اقدامات موهن عليه اهل سنت ابراز ناخرسندي کرده و فرمودند: نبايد کينه ورزي هاي مذهبي را زياد کرد؛ اين را چقدر بايد تکرار کرد؟ بارها تکرار کرده ايم؛ بعضي حاضر نيستند گوش کنند. شما اگر بخواهيد آن کسي را که موافق مذهب شما نيست و عقيده حقّ شما را قبول ندارد هدايت کنيد، چه کار مي کنيد؟ اوّل شروع مي کنيد به مقدّسات او بدگويي کردن و دشنام دادن؟ اينکه به کلّي او را از شما دور خواهد کرد و اميد هدايت او را به صفر خواهد رساند.

ايشان پيش از اين مهري پاياني بر تسامح با افراطيون شيعه زدند و فرمودند که « از آن طرف هم يک عدّه مزدور را به راه بيندازند که براي اين آتش هيمه فراهم کنند، بنزين روي آتش بريزند؛ که مي بينيد، مي شنويد، يا خبر داريد. وسايل ارتباط جمعي و رسانه در اختيار اينها مي گذارند؛ در کجا؟ در آمريکا! در کجا؟ در لندن! آن تشيّعي که از لندن و از آمريکا بخواهد براي دنيا پخش بشود، آن تشيّع به درد شيعه نمي خورد.»

اگر چه در اظهارات معاون وزير اطلاعات اشاره اي به اسامي اين شبکه هاي ماهواره اي نشده است اما بعيد نيست موارد پيش گفته از جمله شبکه هايي باشد که به دليل عملکرد خود در اين حوزه تعطيل شده اند.
چاپ خبر


نظر

 
 
  
ارسال

نمایندگان خدمات پس از فروش

مشکلی با محصولات گرم ایران دارید؟ نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش را بیابید...

جستجو

خدمات مشتریان گرم‌ایران

سوالات خود را از طریق تلفن 36154-051 و یا سایر روش ها با ما درمیان بگذارید...

تماس