گرم ایران

برداشته شدن هرچه زودتر تحریم های اقتصادی علیه ایران ضروری است.

یکشنبه 16 فروردین 1394 ساعت 2:54
  • اخبار و اطلاعیه ها--گرم ایران
  • بازدید : 866
«میشائل فوکس» معاون رئیس فراکسیون حزب دموکرات مسیحی آلمان به روزنامه «فرانکفورتر الگماینه» گفته «برای بهره گیری کامل از ظرفیت اقتصادی ایران، ضروری است اتحادیه اروپا و ایالات متحده هرچه زودتر در جهت برداشتن تحریم های اقتصادی علیه آن کشور گام بردارند»

برداشته شدن هرچه زودتر تحریم های اقتصادی علیه ایران ضروری است.

 

پایگاه اینترنتی رادیو صدای آلمان نوشت: به دنبال تفاهم هسته ای به دست آمده در لوزان، اقتصاد آلمان امیدوار است با برداشته شدن اقدامات تحریمی علیه ایران، رابطه با این کشور فعال شود؛ سیاستمداران قول می دهند که روابط اقتصادی با ایران گسترش خواهد یافت.

یک سخنگوی اتحادیه بازرگانی خارجی آلمان در برلین گفته است که «برای اقتصاد و تجارت آلمان، به ویژه در عرصه های خودروسازی، ماشین سازی و تولید انرژی، ایران از ظرفیت بالایی برخوردار است».

«میشائل فوکس» با اشاره به تحریم های اقتصادی چندساله ایران افزود: «ما نیاز داریم که تحریم های فعلی در چارچوب یک توافق نامه دقیق، هرچه زودتر برداشته شوند».

وی تأکید کرده است که ایران به برکت ذخایر معدنی غنی، به بهترین وجه قادر است از خارج دستگاه ها و کالاهای پیشرفته وارد کند. از همه مهمتر و با توجه به منابع عظیم گاز ایران، این کشور می تواند از وابستگی جهان غرب به گاز روسیه بکاهد.

«گرد مولر» وزیر فدرال در امور کمک های خارجی نیز توافق تازه با ایران را بستر مناسبی برای همکاری های گسترده اقتصادی می داند.

او روز شنبه (4 آوریل) به رسانه های جمعی گفت: «تفاهم به دست آمده در لوزان بی تردید به رفع تحریم ها می انجامد و این فرصتی مناسب برای گسترش روابط اقتصادی است».

وی افزود: «آلمان از دیرباز روابط اقتصادی محکمی با ایران داشته که در شرایط کنونی به سرعت قابل گسترش است».

این رسانه ادامه داد: بازرگانی دوجانبه میان ایران و آلمان در سال های گذشته به دلایل گوناگون رو به کاهش بود اما در سال 2014 شاهد رشدی مناسب بوده است. در این سال حجم مبادلات تجارتی به حدود 68.2 میلیارد یورو (حدود سه میلیارد دلار) رسید. با اینکه این رقم نسبت به سال 2010 که حجم مبادلات به نزدیک 71.4 میلیارد یورو رسیده بود، پایین تر است، اما صادرات آلمان به میزان بیش از 30 درصد افزایش داشت. ماشین های بزرگ، تولیدات دارویی و شیمیایی بیشترین اقلام صادراتی به ایران بودند.

روز پنجشنبه گذشته به دنبال گفت وگوهایی دشوار و فشرده، ایران و گروه 1+5 موفق شدند با رسیدن به تفاهم، بیانیه مطبوعاتی را بخوانند که راه را برای توافقی جامع تا آخر ماه ژوئن(10 تیرماه) باز می کند. چاپ خبر


نظر

 
 
  
ارسال

نمایندگان خدمات پس از فروش

مشکلی با محصولات گرم ایران دارید؟ نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش را بیابید...

جستجو

خدمات مشتریان گرم‌ایران

سوالات خود را از طریق تلفن 36154-051 و یا سایر روش ها با ما درمیان بگذارید...

تماس