گرم ایران

درآمد ۲۵میلیاردی از طریق برگزاری آزمون استخدامی!

جمعه 4 اردیبهشت 1394 ساعت 23:4
  • اخبار و اطلاعیه ها--گرم ایران
  • بازدید : 2350
کیج,رادیاتور, پکیج گرم ایران,پکیج دیواری,پکیج گرم ایران و باکسی,شرکت گرم ایران رادیاتور,پکیج شوفاژ,پکیج گرمایشی,گازی,گازسوز,فن دار,مشعل گازی,مشعل گازسوز,مشعل گازوئیل سوز,مشعل گازوئیلی,مشعل دو گانه سوز،گاز،فهرست بهاء،محاسبات گرمایش سرمایش

درآمد ۲۵میلیاردی از طریق برگزاری آزمون استخدامی!


ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نيرو در حالی از صبح امروز آغاز شد كه هزینه ثبت نام آن بیش از 80 درصد افزایش یافته است.

در سال 93 هزینه ثبت نام 136000 ریال بود كه در سال 94 اين هزینه با رشد تقريبا دو برابری به 250000 ریال رسيده است.

سال گذشته تعداد 74281 نفر در آزمون استخدامی وزارت نیرو که در 30 آبان‌ماه سال‌ گذشته برگزار شد، شرکت کردند و پیش بینی می شود امسال این تعداد به بیش از 100 هزار نفر برسد که با احتساب هزینه ثبت نام 25 هزار تومانی در آمدی به میزان 25000000000 ریال برای وزارت نیرو در پی خواهد داشت!

اين در حالی است كه از لحاظ پذيرش نيروها نيز با رشد قابل توجه روبه رو هستيم؛ به گونه‌ای کل پذیرش در بخش برق (همه گرایش‌ها و مقاطع) در سال گذشته حدودا 40 نفر بود ولی در استخدامی امسال بیش از 660 نفر در  بخش برق (همه گرایش ها و مقاطع) پذیرش خواهند شد.  همچنين در آزمون 93 از مقطع کاردانی (تکنسین) برای استخدام قبت نام نشد ولی در آزمون 94 بخشی از ظرفیت اعلام شده به این مقطع تحصیلی اختصاص یافته است.

در مجموع از کل ظرفیت مورد پذیرش 450 نفر در بخش شرکت های آب و فاضلاب استخدام خواهند شد و بقیه در شرکت های توزیع نیروی برق و نیروگاه ها استخدام خواهند شد (1346 نفر) که از این ظرفیت تعداد 660 نفر کاردان، کارشناس، کارشناسی ارشد و دکترای برق (همه گرایش ها) استخدام شده و بقیه این ظرفیت که حدودا 690 نفر می باشد به بقیه رشته ها اعم از مکانیک، کامپیوتر، عمران، حسابداری، مدیریت، حقوق، ریاضی و آمار و ... اختصاص دارد.

تغيير در نوع پذيرش در آزمون استخدامی

آزمون سال گذشته نیروهای مورد نیاز برای آب منطقه‌ای‌ها و شرکت های آب و فاضلاب را استخدام می‌کرد اما امسال شرکت های توزیع نیروی برق، تعدادی از نیروگاه ها، برق منطقه ای ها و ... نیز جذب نیرو خواهند داشت. اين در حالی‌است كه ظرفیت استخدامی امسال 1796 نفر است که کل ظرفیت پذیرش در ازمون استخدامی وزارت نیرو سال 93 حدودا 820 نفر بود.

در آزمون سال گذشته سه برابر ظرفیت مورد نیاز در آزمون استخدامی معرفی می‌شد و در طی مراحل مصاحبه یک سوم آنها در نهایت استخدام می شدند. در آزمون امسال دو برابر ظرفیت مورد نیاز در مرحله اول معرفی خواهد شد و لذا در مرحله مصاحبه نصف افراد برای استخدام نهایی مشخص خواهند شد.

امسال 30 درصد از کل نیازهای استخدامی به ايثارگران و رزمندگان واجد شرايط اختصاص یافته است اما همین مورد در آزمون استخدامی وزارت نیرو در سال گذشته کمتر از 10درصد بود.

بازگشت فارغ التحصيلان دانشگاه عباسپور به آزمون استخدامی

به گزارش برق نيوز، يكی از موارد مورد اعترضا داوطلبان در آزمون سال گذشتة، عدم حضور فارغ التحصيلان دانشگاه صنعت آب و برق شهيد عباپسور در اين آزمون استخدامی بود. سال گذشته گرايش شبکه‌های انتقال و توزیع در میان رشته‌های مورد پذیرش و مورد تایید وزارت نیرو اعلام نشده بود اما امسال فارغ التحصیلان این رشته گرایش نیز می تواند ثبت نام کرده و بابقیه رقابت نمایند.

در آزمون امسال فاصله بین زمان ثبت نام تا تاریخ برگزاری آزمون یک ماه است اما همین فاصله در آزمون سال قبلی کمتر از دو هفته بود و لذا فرصتی برای آمادگی مناسب وجود نداشت. در مجموع فاصله بین زمان ثبت نام آزمون تا زمان برگزاری آزمون های وزارت نیرو کم بوده و این فاصله باید بیش از 3 ماه باشد.

تغيير عجيب در دروس آزمون استخدامی

تغييرات در دروس آزمون استخدامی نيز،‌ يكی ديگر از مهم‌تر‌ین موارد آزمون سال 94 است.

به گزارش برق نيوز،  تعدد رشته های اعلام شده در بخش برق در آزمون امسال بیش از 10 مورد است که همگی آنها یک نوع دروس را و با ضرایب مشابه آزمون خواهند داد و مشخص نیست چرا همه آنها تحت یک عنوان واحد و به صورت کلی معرفی نشده اند. تفاوت بین مهندسی برق با مهندسی برق قدرت مشخص نیست چراکه هر دو یک دروس را آزمون می دهند و هر دو هم در شرکت توزیع استخدام خواهند شد اما اینکه با دو عنوان متفاوت در دفترچه اعلام شده اند مشخص نیست.

دروس عایق های فشار قوی و اندازه گیری الکتریکی جزو منابع آزمون استخدامی سال 93 بود که امسال از منابع آزمون حذف شده و به جای آن دروس الکترونیک و کنترل خطی اضافه شده اما دروس عمومی هیچ تغییری
نکرده است.چاپ خبر


نظر

 
 
  
ارسال

نمایندگان خدمات پس از فروش

مشکلی با محصولات گرم ایران دارید؟ نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش را بیابید...

جستجو

خدمات مشتریان گرم‌ایران

سوالات خود را از طریق تلفن 36154-051 و یا سایر روش ها با ما درمیان بگذارید...

تماس