گرم ایران

حمله سایبری بانک های آمریکایی بر ضد ایران؟!

چهار شنبه 10 دی 1393 ساعت 23:51
  • اخبار و اطلاعیه ها--گرم ایران
  • بازدید : 1224
حملات "تلافی جویانه" ممکن است هکرها را به حملات گسترده تری تشجیع کند.

 

حمله سایبری بانک های آمریکایی بر ضد ایران!؟

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه خبری بلومبرگ (Bloomberg) گزارش داد اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) در حال بررسی احتمال حمله بانک های آمریکا بر ضد ایران است.

به ادعای این شبکه، اف بی آی در تلاش است اطلاعاتی به دست آورد تا بفهمد آیا بانک های آمریکا گروه هایی را برای انجام "حملات تلافی جویانه" در مقابل "حملات گروه های هکری ایرانی از سال ۲۰۱۲" که این بانک ها را هدف قرار داده اند استخدام و به کارگیری کرده اند یا خیر.

هم چنین سایت انگجت (Engadget) در این مورد نوشت این مسئله از این جهت نیز برای اف بی آی دارای اهمیت است که حملات تلافی جویانه این بانک ها ممکن است هکرها را در پاسخی دوباره، به حملات دیگر و حتی گسترده تری از یک هک ساده سایت به سرقت اطلاعات از این بانک ها تشویق کند.

 

 

لحن بی سابقه اوباما برای دوستی با ایران

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، رادیوی ملی آمریکا (NPR) در مصاحبه ای با "کریم سجادپور" پژوهشگر اندیشکده کارنگی (Carnegie) به بررسی سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره ایران پرداخت.

این پژوهشگر در پاسخ به سؤالی درباره واکنش ایرانیان به اظهارات اوباما در مورد "امکان تبدیل ایران به قدرت منطقه ای" در صورت همکاری با آمریکا، گفت:

«تضاد موجود در ایران در این مسئله نهفته است که این کشور از طرفی شبیه به کره شمالی و به شدت انزواگرا و ایدئولوژی محور است و از سوی دیگر، دارای جامعه ای مانند کره جنوبی است که می خواهد عضوی از دنیای خارج و همراه با آن و رو به پیشرفت باشد

وی در ادامه مدعی شد: «بنا بر این مردم ایران سخنان اوباما را بسیار مثبت و صلح طلبانه می بینند

سجادپور هم چنین گفت که سفارت آمریکا - که اوباما حرف از باز شدن آن در آینده به میان آورده بود- چیزی است که مردم ایران می خواهند ببینند.

او هم چنین گفت: «اما این صحبت های اوباما برای "تندروها" در تهران ناراحت کننده است،  از آن جهت که کار آن ها را برای توجیه "آمریکاستیزی" خود مشکل تر می کند

این پژوهشگر همچنین با اشاره به استفاده اوباما از واژه "ماجراجویی" در مورد ایران، تعبیر او را متفاوت با رؤسای جمهور گذشته آمریکا دانست و گفت:

«در گذشته رؤسای جمهور آمریکا این حقیقت را بازگو می کردند که ایران بر طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا "سردمدار حمایت از تروریسم دولتی" است.

بنا بر این، تعبیر آن ها درباره اقدامات ایران نه ماجراجویی، بلکه تروریسم بود. اوباما تندی کلمه را کم کرده است

هم چنین این پژوهشگر در ارتباط با "قدرت موفق منطقه ای" خواندن ایران از سوی اوباما به جای یک "قدرت منطقه ای مسؤول"، و واکنش منفی متحدین آمریکا مثل اسرائیل و دول عربی به این تعبیر، گفت که «این موضوع بسیار مهم است چون نشان می دهد اوباما واقعاً دارد برای راه آمدن با خواسته های دولت ایران تلاش می کند

وی همچنین سخنان اوباما را صلح جویانه ترین موضع رؤسای جمهور آمریکا از ۳۵ سال گذشته تا کنون دانست و یادآور شد حتی خود اوباما در تعابیر قبلی اش در پیام نوروزی(!) خود گفته بود «تهران از طریق "ترور و تسلیحات" نیست که به جایگاه خود در جامعه جهانی می رسد

او هم چنین در پاسخ به سؤالی در این باره که «آیا تحریم ها می توانند سخت تر از این که تا کنون ایران را "گَـزیده اند، بگـَزند"؟ گفت:

«اکنون واقعاً بسیار سخت است تحریم ها گزنده تر شوند، چون ائتلاف بین المللی علیه ایران در حال حاضر طوری تشکیل شده است که اگر هر فشار بیشتری به تحریم ها آورده شود، ممکن است ائتلاف از اساس از هم بپاشد.
چاپ خبر


نظر

 
 
  
ارسال

نمایندگان خدمات پس از فروش

مشکلی با محصولات گرم ایران دارید؟ نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش را بیابید...

جستجو

خدمات مشتریان گرم‌ایران

سوالات خود را از طریق تلفن 36154-051 و یا سایر روش ها با ما درمیان بگذارید...

تماس