گرم ایران

۷ ساعت مذاکرات مزدی بی‌نتیجه ماند

شنبه 23 اسفند 1393 ساعت 2:6
  • اخبار و اطلاعیه ها--گرم ایران
  • بازدید : 1501
حاصل ۷ساعت چانه زنی در جلسه دیروز شورای عالی کار رسیدن به نظر واحد برای تعیین مزد نبود، هر چند ظاهراً سه طرف بر جبران ۲۶۰ هزار تومان عقب ماندگی مزدی کارگران توافق دارند، ولی در خصوص نحوه جبران این رقم هنوز اختلافاتی وجود دارد.

۷ ساعت مذاکرات مزدی بی‌نتیجه ماند

 

در حالی که پیش‌بینی می‌شد دیروز آخرین جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران باشد، جلسه پس از 7ساعت مذاکره بی نتیجه ماند که بی شک باید علت اصلی عدم جمع‌بندی در تعیین مزد بیش از 11.5 میلیون کارگر را عدم توافق کارگر و کارفرما دانست.
 جلسه شورای عالی کار از ساعت 10 صبح روز گذشته جمعه 22 اسفند ماه سال جاری با حضور معاونین وزرای صنعت، اقتصاد و نمایندگان کارگران و کارفرمایان به ریاست علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود.
موضوع 7ساعت جلسه شورای عالی کار ارائه پیشنهادهای مختلف از سوی دولت و کارگران و کارفرمایان بود.اخبارهای رسیده حاکی از این بوده است که نمایندگان کارگران با توجه به عقب ماندگی مزدی در سال 93 که به میزان 366 هزار تومان بود با نظر دولت مبنی بر جبران عقب ماندگی مزدی 260 هزار تومانی در سال 93 موافقت کردند ولی در خصوص نحوه جبران این رقم هنوز اختلاف نظرهایی وجود دارد.
در ساعات اولیه جلسه کارفرمایان تاکید بر افزایش دستمزد مطابق نرخ تورم و در نهایت 17 درصد را داشتند. دولت نیز موافق افزایش 17 درصدی مزد بود. اما با توجه به مخالفت کارگران دولت انعطاف نشان داد و موافقت اولیه خود مبنی بر افزایش 20 تا22 درصدی را هم تا حدودی اعلام کرد ولی در نهایت این توافقات هم نهایی نشد.
جلسه بعدی شورا 24 اسفند ماه سال جاری است که قرار است دستمزد با فرمول تلفیقی از نرخ تورم و موضوع معیشت خانوار کارگری تعیین شود.چاپ خبر


نظر

 
 
  
ارسال

نمایندگان خدمات پس از فروش

مشکلی با محصولات گرم ایران دارید؟ نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش را بیابید...

جستجو

خدمات مشتریان گرم‌ایران

سوالات خود را از طریق تلفن 36154-051 و یا سایر روش ها با ما درمیان بگذارید...

تماس