گرم ایران

خوشحالی سهامداران بورس در روزهای پایانی سال

دوشنبه 25 اسفند 1393 ساعت 0:21
  • اخبار و اطلاعیه ها--گرم ایران
  • بازدید : 1635
بورس تهران در دومین روز معاملاتی هفته به مسیر سبز خود ادامه داد و با افزایش قیمت و تقاضا مواجه شد و سهامداران خود را خوشحال کرد.

خوشحالی سهامداران بورس در روزهای پایانی سالبا افزایش خوش بینی‌ها به مذاکرات هسته‌ای،بورس تهران مسیر حرکتی خود را تغییر داد و در روزهای پایانی سال مثبت شد.

فعالان تالار شیشه ای که در طول سال جاری با رکود عمیق دست و پنجه نرم می کردند،در هفته پایانی اسفند ماه شاهد شکوفا شدن بورس و رونق معاملات بودند به طوری که از ابتدای هفته مسیر حرکتی بورس به شدت تغییر کرد و بازار سرمایه با افزایش قیمت و تقاضا مواجه شد.

بر این اساس حاکم شدن جو خوش بینی ناشی از مذاکرات هسته ای موجی از امید را در بین اهالی تالار شیشه ای ایجاد کرد و سبب رشد شاخص شد بر این اساس در معاملات دومین روز هفته شاخص بورس رشد 370 واحدی را تجربه کرد و در آستانه رسیدن به کانال 65 هزار واحد قرار گرفت.

کارشناسان می گویند خوش‌بینی ناشی از توافق هسته ای در کنار افت قیمت دلار ،کاهش شدید قیمت ها و جذاب شدن آنها برای خرید و نیز کاهش فشار نقدینگی روزهای پایانی سال موجب به تعادل رسیدن بورس در روزهای پایانی شده است.

در معاملات امروز نیز همانند روزهای گذشته حقیقی های بازار فعالیت خود را افزایش داده و اکثر شرکتهای بورسی روند رو به رشدی طی کردند به طوری که شرکتهایی همچون بانک ملت ، پاسارگاد، کشتیرانی، صادرات، تجارت، ملی مس، ایران خودرو، تاپیکو، بانک کارآفرین و سایپا بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشتند.این در حالی است که شرکتهای نفت و گاز پارسیان، فولاد خوزستان،مپنا،گل گهر و پتروشیمی پردیس با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

امروز نیز همانند روز گذشته بانک صادرات با تقاضای 100 میلیونی به برترین سهم بازار تبدیل شد و شرکتهای تراکتورسازی و بانک انصار نیز بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند.شرکتهای پتروشیمی فناروان،حفاری شمال و سیمان درود نیز از شرکتهای برتر در بیشترین میزان فروش بودند.

در بازار امروز نیز همانند روز گذشته ارزش و حجم معاملات با رشد قابل ملاحظه ای رو به رو شد به طوری که بیش از یک میلیارد سهم به ارزش 375 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح 290 هزار میلیارد تومان رشد کرد.چاپ خبر


نظر

 
 
  
ارسال

نمایندگان خدمات پس از فروش

مشکلی با محصولات گرم ایران دارید؟ نزدیکترین نمایندگی خدمات پس از فروش را بیابید...

جستجو

خدمات مشتریان گرم‌ایران

سوالات خود را از طریق تلفن 36154-051 و یا سایر روش ها با ما درمیان بگذارید...

تماس